Egyenletbe kell felírnom:

3 kosárba burgonyát tettek.Az elsö kosárba 10 kg-mal kevesebb, a másodikban 25 kg-mal tõbb burgonya volt,mint a harmadikban. A 2. kos.-ból 15 kg-ot áttettek az 1.-be és 5 kg-ot a 3.-ba,így mindhárom kos.-ban ugyanannyi burgonya lett.Mennyi burgonya volt eredetileg a 3. kosárban?



2014. máj. 5. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Legyen a harmadik kosárban x kg krumpli, ekkor az elsőben x-10, a másodikban x+25 kg krumpli lesz. Ha a másodikból 15 kg-ot átteszünk az elsőbe, 5 kg-ot a másodikba, akkor a kosarakban x+5, x+5, x+5 krumpli lesz, amik valóban egyenlőek. Ez azt jelenti, hogy tetszőleges krumplitömeg esetén igaz lesz ez; egy kikötést azonban kell tennünk; mivel negatív számú krumpli nincsen, ezért eredetileg mindhárom kosárban nemnegatív számú krumplinak kellett lennie. Ez csak az x-10-nél problémás, vagyis x>=10 esetén tetszőleges krumplimennyiségre igaz lesz a feltevés.
2014. máj. 5. 15:06
 2/4 anonim ***** válasza:

A harmadik kosarat jelöld x-szel, így:


Az elsö kosárba 10 kg-mal kevesebb, a másodikban 25 kg-mal tõbb burgonya volt,mint a harmadikban.

1. kosár = x-10

2. kosár = x+25

3. kosár = x


A 2. kos.-ból 15 kg-ot áttettek az 1.-be és 5 kg-ot a 3.-ba,így mindhárom kos.-ban ugyanannyi burgonya lett.

1. kosár = x-10+15 = x+5

2. kosár = x+25-15-5 = x+5

3. kosár = x+5

2014. máj. 5. 15:07
 3/4 anonim ***** válasza:

x: a 3. kosár krumpli kg

3 kosárba burgonyát tettek.Az elsö kosárba 10 kg-mal kevesebb, a másodikban 25 kg-mal tõbb burgonya volt,mint a harmadikban.

(x-10)+(x+25)+(x)


A 2. kos.-ból 15 kg-ot áttettek az 1.-be és 5 kg-ot a 3.-ba,így mindhárom kos.-ban ugyanannyi burgonya lett.

(x-10+15)=(x+25-15-5)=(x+5)


Mennyi burgonya volt eredetileg a 3. kosárban?

átrakás előtt = átrakás után

(x-10)+(x+25)+(x)=3*(x+5)

kiszámold x-et és meg van a 3. kosárban levő krumpli kg-ja

2014. máj. 5. 15:08
 4/4 anonim válasza:
Levezettem az egyenletet ....3X+5=3X+5 lett az eredmény de még nem tudom hogy hány kg krumpli volt a harmadik kosárban
2016. máj. 18. 06:25