Adja meg a 2x+y= 4 egyenletű egyenes és az x tengely M
metszéspontjának a koordinátáit, valamint az
egyenes meredekségét.
Ezt hogyan kell megoldani?
Köszönöm! :)
2014. máj. 5. 13:26
1/4 anonim válasza:
Az x tengelyt metszi ott az y=0
2x+0=4
x=2
koordináta (2;0)
meredekség
y=-2x+4 (mx+b m a meredekség)
itt az m=-2
2/4 anonim válasza:
x tengely: y=0
2x+0=4
x=2
2x+y=4 meredeksége:
y=-2x+4
m=-2
3/4 A kérdező kommentje:
Ha M-et metszi, akkor az y mindig nulla?
2014. máj. 5. 13:46
4/4 anonim válasza:
Ahol az x tengelyt metszi ott mindig 0 az y
Az M az metszéspontot jelent.