Ezt a matek feladatot hogyan kell megoldani?


Adja meg a 2x+y= 4 egyenletű egyenes és az x tengely M

metszéspontjának a koordinátáit, valamint az

egyenes meredekségét.



Ezt hogyan kell megoldani?

Köszönöm! :)


2014. máj. 5. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Az x tengelyt metszi ott az y=0

2x+0=4

x=2

koordináta (2;0)

meredekség

y=-2x+4 (mx+b m a meredekség)

itt az m=-2

2014. máj. 5. 13:44
 2/4 anonim ***** válasza:

x tengely: y=0


2x+0=4

x=2


2x+y=4 meredeksége:


y=-2x+4

m=-2

2014. máj. 5. 13:44
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha M-et metszi, akkor az y mindig nulla?
2014. máj. 5. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahol az x tengelyt metszi ott mindig 0 az y

Az M az metszéspontot jelent.

2014. máj. 5. 13:48