Koordinátageometria! Hogy találjam meg egy háromszög Magasságvonalát, ha csak a csúcsainak a koordinátái vannak megadva? (lent. )


A (1;4)

B (5;-2)

C (-3;-2)

ebből hogy találhatnám meg a a Magasságvonalak egyenleteit?


(megköszönném ha valaki részletes leírást vagy egyenlet vagy akár lerajzolná nekem)


Köszönöm a válaszokat!



2014. ápr. 26. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Felírom az A csúcson átmenőjét, a többit ezek alapján fel kell, hogy tudd írni.


Az A csúcshoz tartozó magasság a BC oldalra merőleges. Számítsuk ki a BC irányvektort:


BC->=((-3-5);(-2-(-2)))=(-8;0). Ez az irányvektor merőleges a magasságvonalra, ezért ez az irányvektor az egyenes normálvektora lesz, tehát az egyenlete:


-8x+0y=


Kérdés, hogy mi megy az egyenlőségjel után. Annak a pontnak a koordinátáit kell behelyettesíteni x és y helyére, amelyik pont illeszkedik az egyenesre, ez esetben az A(1;4) pont lesz:


-8x+0y=-8*1+4*0=-8, tehát -8x=-8, -8-cal osztva mindkét oldalt az x=1 lesz az egyenes egyenlete (vagyis az az egyenes, ami merőleges az x-tengelyre, és 1-ben metszi).


Innen szerintem menni fog a többi is. Ha van még kérdésed, tedd fel bátran!

2014. ápr. 26. 14:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is megmutatok egy magasságvonalat:

[link]

2014. ápr. 26. 14:51
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségen, nagyon aranyosak vagytok!
2014. ápr. 26. 18:00