Mekkora tavolsagra van egymastol az e:3x-4y=-16 es f:3x-4y=9 egyenes?

Elvileg a megoldas az 5. Miert?

2014. ápr. 23. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:

A megoldás gondolat-menete:

[link]

2014. ápr. 23. 12:41
 2/2 bongolo ***** válasza:

Másik megoldás:

Távolságok számolását az egyenes egyenletének a normálalakjával lehet csinálni. Szóval normalizálni kell az egyenleteket először, ami azt jelenti, hogy ha ax+by van az egyenletben, akkor osztani kell √(a²+b²)-tel.


  3x - 4y = -16

Mivel √(3²+4²) = 5, ezért 5-tel osztunk:

  3/5 x - 4/5 y = -16/5

A másik pedig:

  3/5 x - 4/5 y = 9/5


A kettő különbsége pont a két egyenes távolsága: 9/5 - (-16/5) = 25/5 = 5

2014. ápr. 23. 15:08