Elvileg a megoldas az 5. Miert?2014. ápr. 23. 09:43
1/2 anonim válasza:
A megoldás gondolat-menete:
2/2 bongolo válasza:
Másik megoldás:
Távolságok számolását az egyenes egyenletének a normálalakjával lehet csinálni. Szóval normalizálni kell az egyenleteket először, ami azt jelenti, hogy ha ax+by van az egyenletben, akkor osztani kell √(a²+b²)-tel.
3x - 4y = -16
Mivel √(3²+4²) = 5, ezért 5-tel osztunk:
3/5 x - 4/5 y = -16/5
A másik pedig:
3/5 x - 4/5 y = 9/5
A kettő különbsége pont a két egyenes távolsága: 9/5 - (-16/5) = 25/5 = 5