Írd fel az egyenes egyenletét:
pontjai egyenlő távolságra vannak az A(5;2) és a B(-2;5) pontoktól.
Szakaszfelező egyenes egyenlete kell itt vagy mi?:/
2014. ápr. 1. 21:47
1/3 anonim válasza:
Igen, a szakaszfelező merőleges egyenletét kell felírni:
2/3 bongolo válasza:
A számolás menete ez:
- Felírod az A és B pontok közötti felezőpontnak a koordinátáját; ez a két pont "átlaga". F(3/2; 7/2)
- Felírod az A-ból B-be menő vektort, vagyis kivonod B-ből A-t. n = (-7; 3)
- Ez a vektor lesz a keesett egyenes normálvektora, hisz merőleges az egyenesre (azért neveztem eleve n-nek)
- Felírod az egyenes egyenletét egy pontja (F) és normálvektora (n) ismeretében a tanult képlettel:
nx·x + ny·y = nx·Fx + ny·Fy
-7·x + 3·y = -7·3/2 + 3·7/2
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :*
2014. ápr. 2. 19:11