itt egy másik ami szintén kellene:
Egy medencébe három csövön keresztül folyhat be a víz. Az egyik cső 4, a másik 6, a harmadik 12 óra alatt tölti tele egyedül a medencét vízzel. Mennyi idő alatt telik meg a medence, ha mind a három cső egyszerre van nyitva?
2014. ápr. 22. 16:26
1/6 anonim válasza:
1. egy egyenlet
5x-35-x-7=3x-x
x=21
x a fiú életkora
ebből adódik hoyg az apja 63 éves
és 21 év múlva lesz 2x annyni idős
2/6 anonim válasza:
3x
(x-7)*5
3x=(x-7)*5 +7
3x= 5x-35+7
28=2x
x= 14 / fiú most
3x=42 / apa most
42+y=(14+y)*2
42+y=28+2y
y=14 / év múlva
a fiú: 28
az apa: 56
56/28=2
3/6 anonim válasza:
x/4+x/6+x/12=1
3x/12+2x/12+x/12=1
6x=12
x=2
4/6 anonim válasza:
csak szólok, hogy az #1 képlete hibás, ha csak nem időutazó az apa
6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! mentek a zöld pacsik.
2014. ápr. 23. 18:32