Egy apa háromszor annyi idős, mint a fia.7 évvel ezelőtt ötször annyi idős volt. Hány év múlva lesz kétszer annyi idős?


itt egy másik ami szintén kellene:

Egy medencébe három csövön keresztül folyhat be a víz. Az egyik cső 4, a másik 6, a harmadik 12 óra alatt tölti tele egyedül a medencét vízzel. Mennyi idő alatt telik meg a medence, ha mind a három cső egyszerre van nyitva?



2014. ápr. 22. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

1. egy egyenlet

5x-35-x-7=3x-x

x=21

x a fiú életkora

ebből adódik hoyg az apja 63 éves

és 21 év múlva lesz 2x annyni idős

2014. ápr. 22. 16:38
 2/6 anonim ***** válasza:

3x

(x-7)*5



3x=(x-7)*5 +7

3x= 5x-35+7

28=2x

x= 14 / fiú most

3x=42 / apa most


42+y=(14+y)*2

42+y=28+2y

y=14 / év múlva

a fiú: 28

az apa: 56

56/28=2

2014. ápr. 22. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:

x/4+x/6+x/12=1

3x/12+2x/12+x/12=1

6x=12

x=2

2014. ápr. 22. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:
csak szólok, hogy az #1 képlete hibás, ha csak nem időutazó az apa
2014. ápr. 22. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:
szívesen
2014. ápr. 23. 08:24
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! mentek a zöld pacsik.
2014. ápr. 23. 18:32