2013. máj. 27. 20:34
1/1 anonim válasza:
A körpályán a centripetális erőt a Lorentz erő fogja biztosítani: F(l)=QvB
Newton II. alapján a testre ható erők eredője F=ma
Mivel a test a körpálya középpontja felé gyorsul, 'a' a centripetális gyorsulás, tehát a=v^2/r
Jelen esetben csak a Lorentz erő hat (grav. erőtől eltekintünk stb.), tehát F(l)=F -> QvB=ma=mv^2/r
Rendezés: (mv)/(QB) =r
(a proton tömegét, töltését keresd ki függvénytáblázatból)