Egy háromszor tíz a minusz kettediken T indukciójú homogén mágneses mezőben az indukcióvonalakra merőlegesen kétszer tíz a hatodikon méter/secundum sebességgel belövünk egy protont a, Mekkora sugarú körpályára tér a részecske?

2013. máj. 27. 20:34
 1/1 anonim válasza:

A körpályán a centripetális erőt a Lorentz erő fogja biztosítani: F(l)=QvB

Newton II. alapján a testre ható erők eredője F=ma

Mivel a test a körpálya középpontja felé gyorsul, 'a' a centripetális gyorsulás, tehát a=v^2/r

Jelen esetben csak a Lorentz erő hat (grav. erőtől eltekintünk stb.), tehát F(l)=F -> QvB=ma=mv^2/r

Rendezés: (mv)/(QB) =r

(a proton tömegét, töltését keresd ki függvénytáblázatból)

2013. máj. 28. 14:05