Egy kör sugara 4,2 méter egy ívéhez tartozó középponti szög 64,2fok. Mekkora az ívhez tartozó körszelet területe? Valaki leírná részletesen a megoldás, megköszöném!

2013. máj. 7. 16:02
 1/2 BKRS ***** válasza:

A kör területe: 4,2²*Π

Ennek a 64,2/360-ad része van az ívhez tartozó körcikkben, ami

4,2²*Π*64,2/360 = 9,9

Ez a körcikk egy egyenlő szárú háromszögből áll meg a kérdéses körszeletből.

Az egyenlő szárú háromszög szárainak hossz 4,2 és a közrezárt szög 64,2 fok.

A területe: 4,2*4,2sin(64,2)/2 = 7,9

A körszeletre maradó terület: 9,9-7,9 = 2

2013. máj. 7. 16:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. máj. 7. 23:49