Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki meg tudná oldani ezt...

Valaki meg tudná oldani ezt az egyenlőséget nekem? Úgy hogy lássam a megoldás menetét is?

Figyelt kérdés

0=-4000+2410/(1+x)+2930/(1+x)négyzeten


a 2410 alatt van törtjel, az alatt az (1+x)

2930 alatt szintén törtjel és az alatt (1+x) a négyzeten.


Örülnék, ha valaki jó matekos megoldaná. mi csak tegnap vettük és nem értem :)


2013. ápr. 28. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:

1.) Ez egyenlet, amit leírtál

2.) Tegnap volt iskola ?

2013. ápr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 GLadislaus ***** válasza:
100%

Én ezt úgy csinálnám, hogy bevezetném az 1/(1+x)=y helyettesítést.

Ez a következő másodfokú egyenlethez vezetne:

2930y^2+2410y-4000=0

y-ra megoldva kiszámítható az x is.

2013. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget második válaszoló :)


Elsőnek meg üzenem, hogy nem írtam, hogy iskolában vettük. Na akkor gondolkozz el azon, hogy hol lehetett. Segítek: m-el kezdődik és úgy folytatódik, hogy agántanár. Ha meg nem tudsz válaszolni, böngészd csak tovább a közoktatás témát, lehet rádférne...

2013. ápr. 28. 18:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegyél vissza az arcodból, itt maximum Te vagy az, akire ráfér a magántanár. :))
2013. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem meg hanyagold az ilyesmi kommenteket. Ha az életben is ilyen a hozzáállásod, hamar bajba kerülhetsz. De persze interneten keresztül könnyű mindenkinek :D

Választ kaptam, téma lezárva.

2013. ápr. 30. 08:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!