log_(2) × log_(3)(x-1)=1


2-es alapú logaritmus, a másik meg 3-as :))



2013. ápr. 27. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez így eléggé nem stimmel még...


Gondolom × a szorzás akart lenni? (Általában * jobb, mert × a vektoriális szorzás jele matematikában)


És hol van a log_(2)-nek a paramétere? Mert így magában nincs értelme. Vagy az az × a paramétere?

2013. ápr. 27. 15:40
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy lehet, hogy egymásba ágyazott logaritmusokról van szó?
2013. ápr. 27. 16:28
 3/3 anonim ***** válasza:

2^1=log(3)(x-1)

tehát

log(3)(x-1)=2

3^2=x-1

9=x-1

x=10

2013. ápr. 30. 08:34