log_(2) × log_(3)(x-1)=1
2-es alapú logaritmus, a másik meg 3-as :))
2013. ápr. 27. 15:23
1/3 anonim válasza:
Ez így eléggé nem stimmel még...
Gondolom × a szorzás akart lenni? (Általában * jobb, mert × a vektoriális szorzás jele matematikában)
És hol van a log_(2)-nek a paramétere? Mert így magában nincs értelme. Vagy az az × a paramétere?
2/3 anonim válasza:
Vagy lehet, hogy egymásba ágyazott logaritmusokról van szó?
3/3 anonim válasza:
2^1=log(3)(x-1)
tehát
log(3)(x-1)=2
3^2=x-1
9=x-1
x=10