Bognardani93 kérdése:

Kovács úr autójának fogyasztása: 6 liter 100km-ként, városban 7,8 liter 100km-ként. Mekkora volt a két tankolás között az átlagos fogyasztás?

Részletes megoldás kéne. A tankolás után 400km-t autózott. Ebből egy útja volt és vissza 124km-re levő Balatonzamárdiba, a többit a városban tette meg.

2013. ápr. 27. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:

6,684 liter/100km

---------------------


400-(124*2)=152km ment városban 7,8l fogyasztással.


Ha 100km-t 7,8l fogyaszt, akkor 152km alatt (152*7,8)/100= 11,856 l

Autópályán ment 2*124=248km

Ha 100km-t 6l fogyaszt, akkor 248km alatt (248*6)/100= 14,88 l


(11,856+14,88) fogyasztott 400km alatt.


(11,856+14,88)/4 = 6,684 liter/100km

2013. ápr. 27. 22:30
 2/2 A kérdező kommentje:

király, köszi.:D és lenne még egy b) kérdés is, csak mert hosszú lett volna, és nem fogadta volna el, hogy kitegyem.


b) Legközelebb tankoláskor használt egy olyan adalékot, mely a fogyasztását autópályán 12%-kal, a városban pedig 8%-kal csökkenti. Ekkor ismét megtett 400km-t ugyanolyan elosztásban, mint előzőleg. Mennyit fizetett a következő tankoláskor, ha a benzin ára 250 Ft/liter?

2013. ápr. 27. 22:43