S. O. S! Közgáz? (autonóm fogyasztás, fogyasztási határhajlandóság. )


Valaki legyen szíves magyarázza el nekem, mert nem sikerült rájönnöm.


A feladat:

Egy makrogazdaságban az autonóm fogyasztás 100 egység, a fogyasztási határhajlandóság állandó nagysága 0,8. A beruházás 150 egység.

a) Írja le a fogyasztási és a megtakarítási függvényt!

b) Számítsa ki az egyensúlyi jövedelmet és a fogyasztás nagyságát egyensúlyi jövedelem esetén!


2011. okt. 12. 17:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Még mindig várom a válaszokat. :)
2011. okt. 13. 13:49
 2/6 anonim ***** válasza:

co=100(ez az autonóm fogyasztás), C(Y)=0,8 (fogyasztási határhajlandóság), I=150 (beruházás)

So=-100 a megtakarítás és a fogyasztás egymás komplementere és ezután úgy számolod ki a megtakarítási határhajlandóságot, hogy 1-0,8=0,2


a) C(Y)=Co+C(Y)=100+0,8(Y) a fogyasztási függvény

S(Y)=So+S(Y)=-100+0,2(Y) megtakarítási függvény


b) Y=C+I ez a képlete jövedelem kiszámításának és ezután már csak beírod az adatokat és rendezed mint egy egyenletet

Y=100+0,8y+150 /-0,8

0,2Y=250 /:0,2

Y=1250


C(1250)=100+0,8.1250

C(1250)=1100


Nem tudom mennyire érthető így, de ha valamit még mindíg nem értesz nyugodtan szólj.

2011. okt. 13. 17:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon köszönöm. Az Y=1250-et nem sikerült megértenem, de így hogy levezetted nekem, már értem. Mégegyszer köszönöm. :)
2011. okt. 14. 15:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Y=1250 ez az egyensúlyi jövedelem
2011. okt. 14. 15:16
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, értem. :)

Írtam neked e-mailt, ha nem gond.

2011. okt. 14. 15:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem gond, egyébként szívesen. :)
2011. okt. 14. 15:37