Egy 10 méter hosszúságú indán, ami 1050N súlyt bír el, szeretne átkelni Tarzan, akinek tömege 70kg. Mekkora lehet a maximális sebessége az átkelés közben?

2013. márc. 25. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugye a kritikus pont amikor függőlegesen van a kötél, hiszen ekkor a gravitáció és a centripetális erő hatásvonala megegyezik.


F_k = F_g + F_cp


F_k = 1050 N


F_g = m * g = 700 N


F_cp = m * v^2 / r


F_cp = F_k - F_cp = 350 N


70 * v^2 / 10 = 350


v^2 = 50


v = gyök(50) = 7,07 m/s

2013. márc. 25. 20:55
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a zöld jel ment, nekem is ez jött ki amúgy, igaz kicsit más útvonalon, de lényeg, hogy a v az ugyanúgy gyök50 lett.
2013. márc. 25. 21:18