2013. márc. 25. 18:22
1/2 anonim válasza:
Ugye a kritikus pont amikor függőlegesen van a kötél, hiszen ekkor a gravitáció és a centripetális erő hatásvonala megegyezik.
F_k = F_g + F_cp
F_k = 1050 N
F_g = m * g = 700 N
F_cp = m * v^2 / r
F_cp = F_k - F_cp = 350 N
70 * v^2 / 10 = 350
v^2 = 50
v = gyök(50) = 7,07 m/s
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a zöld jel ment, nekem is ez jött ki amúgy, igaz kicsit más útvonalon, de lényeg, hogy a v az ugyanúgy gyök50 lett.
2013. márc. 25. 21:18