Ebből hogy jön ki az eredmény?

Kúpról van szó. Lényeg hogy elolvad a fagyi és azt kell kiszámolni hogy milyen magasan vagy a tölcsérben, de én az egyenletmegoldásra lennék kíváncsi, tujduk hogy m:r=9.6:2,9 kiszálmolni annak térfogatát : V=r^2*pi*m (behelyettesítés), V=r^3*3,6 ebből hogy jön ki az eredmény?(r=2,58, m=8,86)

2014. ápr. 19. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább írd le az eredeti feladatot, mert így csak viszonyszámokat tudunk megadni (valamilyen adat még hiányzik).
2014. ápr. 19. 19:50
 2/4 A kérdező kommentje:

A fagyizóban Gombóc Artúr csak egy (gömb alakú) gombócot kér. Kézhez kapca a fagyit megállapítja, hogy oldalról nézve a gömb magasságának egyharmada látszik ki a tölcsérből.

a.) Hány köbcentiméter a gömb alakú fagyi térfogata, ha a kúp alakú tölcsér átmérője 5,6cm, magassága 9,6cm?

b.) Ha a gombóc Artúr fagyi elfogyasztása előtt beszéleget vkivel, és véletlenül elolvad a kezében a fagyi, milyen magasan áll majd a tölcsérben az olvadt fagyi?(feltételezzük hogy nem folyik ki)


megoldás: [link] 7.feladatsor 2.rész/b és ott az egyenletből való megoldás levezetése kéne.

2014. ápr. 19. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Először gyakorlatilag tg(Ł/2)-t írja fel, ahol Ł a tölcsér csúcsánál van, de ő inkább a hasonlósággal magyarázza ezt az arányt. Kijön neki, hogy m=24r/7, ezt írja m helyére a térfogatképletben:


V=r^2*pí*m=r^2*pí*24r/7=r^3*pí*24/7.


Az a) részben ki kellett számolni a gombóc térfogatát, ami maradéktalanul belefolyik a tölcsérbe, ezért a fenti képlet egyenlő a gombóc térfogatával; ebből az egyenletből megkapjuk annak a kúpnak az alapkörsugarát, amelyet a fagyi képez. Ebben tudjuk azt az arányt, hogy m/r=24/7, itt beírjuk r helyére, amit kaptunk, ezzel kiszámolható m is.

2014. ápr. 19. 20:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaaaa de hülye vagyok, elfelejtettem, hogy a gombóc az maradt csak elolvadt, és a térfogat az ugyanaz... azt hittem hogy 2 ismeretlen van, áhh emiatt a sok figyelmetlenség miatt rontok :S Azért nagyon köszönöm szépen a válaszodat!:)
2014. ápr. 21. 10:55