Hogyan kell megoldani ezeket a matekfeladatokat? Mi az eredmény?


Mekkorák a háromszög szögei, ha a második 10 fokkal nagyobb az első kétszeresénél, a harmadik pedig 30 fokkal kisebb a másodiknál?


Két műhelyben együttesen 180 alkatrész készül terv szerint. Az egyik műhely a tervét 112°-ra, a másik 110%-ra teljesítette,és így 200 alkatrész készült el. Hány alkatrészt gyártott a két műhely külön-külön?


A tej tömegének 7.3 %-a tejszín. A tejszín tömegének 62%-a vaj. Hány kg tejből készíthető 5 kg vaj?


Két rekeszben összesen 90 kg alma van. Mennyi alma van az egyes rekeszekben, ha tudjuk, hogy az első rekesz almáinak 25%-a a második rekesz almáinak 20%-a?



2014. ápr. 17. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:

x, 2x-10, 2x-10-30


x + 2x-10 + 2x-10-30 = 180


5x - 50 = 180


5x = 230


x = 46


46°, 82°, 52°

2014. ápr. 17. 07:51
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy régi feladat a Zöld könyvből.

A tej tömegének 7.3 %-a tejszín. A tejszín tömegének 62%-a vaj. Hány kg tejből készíthető 5 kg vaj?


0,073*0,62*x = 5


0,04526x = 5


x = 110,5 kg

2014. ápr. 17. 07:53
 3/7 A kérdező kommentje:

elvileg az eredmény az elsőnél 38°, 86°, 56°

a másodiknál 112, 88 db

a harmadiknál 110,47 kg

a negyediknél 40, 50 kg


csak nem tudom hogyan kell kiszámolni..

2014. ápr. 17. 08:00
 4/7 anonim ***** válasza:

1.


x+(2x+10)+(2x+10-30)=180


5x-10=180


x=38

2014. ápr. 17. 08:23
 5/7 anonim ***** válasza:

2.


x+y=180

1,12x+1,1y=200


1,1x+1,1y=198


0,02x=2


x=100

2014. ápr. 17. 08:26
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


3.

2014. ápr. 17. 10:31
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

4.

2014. ápr. 17. 10:39