Iansomerhalder kérdése:

Valaki segítene? Mennyi az eredmény, és hogy jött ki? e az ln5=? és 11 az 1/11-es alapú log 3- on=?

2014. febr. 10. 19:02
 1/1 anonim ***** válasza:

e^(ln5) = 5. Mert ln5 az a kitevő, amire az e-t emelve 5-öt kapunk.


-------


11^(log_1/11 3) = ((1/11)^-11)^(log_1/11 3) = ((1/11)^11)^(log_1/11 3^-1) = 1/3

2014. febr. 10. 21:08