Segitséget kérnék. Mi az eredmény levezetve? Köszi log3 (x-4) +log3 (x-2) =1


2014. jan. 15. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:

log[3](x-4 / x-2) = 1 = log[3](3)

log[3] szigorú monotonitása miatt

x-4 / x-2 = 3


Természetesen a logaritmus értelmezhetőségét még vizsgálni kell, de szerintem ez esetben érdemesebb utóellenőrzéssel megtenni ezt.

2014. jan. 15. 21:29
 2/4 anonim ***** válasza:

Elnzést, --t láttam + helyett.


Tehát az alábbi módon helyes:

log[3]((x-4)*(x-2)) = 1 = log[3](3)

log[3] szigorú monotonitása miatt

(x-4)*(x-2) = 3

2014. jan. 15. 21:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem:

[link]

2014. jan. 15. 21:55
 4/4 A kérdező kommentje:
a jó isten esne bele nah most csaptam a fejemhez köszike :)))
2014. jan. 16. 15:57