2014. jan. 15. 21:23
1/4 anonim válasza:
log[3](x-4 / x-2) = 1 = log[3](3)
log[3] szigorú monotonitása miatt
x-4 / x-2 = 3
Természetesen a logaritmus értelmezhetőségét még vizsgálni kell, de szerintem ez esetben érdemesebb utóellenőrzéssel megtenni ezt.
2/4 anonim válasza:
Elnzést, --t láttam + helyett.
Tehát az alábbi módon helyes:
log[3]((x-4)*(x-2)) = 1 = log[3](3)
log[3] szigorú monotonitása miatt
(x-4)*(x-2) = 3
4/4 A kérdező kommentje:
a jó isten esne bele nah most csaptam a fejemhez köszike :)))
2014. jan. 16. 15:57