Egy téglatest oldalai: 2,3,4 cm esek, a téglatest tele van vízzel, ebből a téglatestből át szeretnénk önteni a vizet egy 12cm átmérőjű 10cm-es alkotójú kúpba, Belefér-e a víz? Ha igen, milyen magasságban lesz a víz benne?

2014. ápr. 15. 16:44
 1/5 anonim válasza:
Mindjárt
2014. ápr. 15. 16:58
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)) !!!
2014. ápr. 15. 17:08
 3/5 anonim válasza:

Ha a téglatest térfogata V=a.b.c

akkor V=2.3.4=24 cm3


Ha a kúp térfogata V=(r.r.3,14.m):3=(Ta.m):3

akkor V=(1130,4.m):3


A magasságot Pitagorasz-tétellel számoljuk ki, vagyis ha b2=c2-a2

akkor m=10.10-6.6=100-36=64


Tehát ha Vkúp=(6.6.3,14.64):3=7234,56:3=2411,52


Belefér a víz, és körülbelül 100,5-ödéig fog érni.


De asszem elszámoltam magam.

2014. ápr. 15. 17:24
 4/5 anonim válasza:
Na várj, idegesít úgyhogy kiszámolom újra:D
2014. ápr. 15. 17:24
 5/5 anonim válasza:

Tehát.


A téglatest térfogata V=abc, vagyis V=2.3.4=24 cm3


A kúp térfogata V=(Ta.m):3=(r2.3,14.m):3

m2=átfogó2-alap2, mert itt pitagorasszal számolunk, vagyis m2=12.12-6.6=144-36=108 a másodikon

gyököt vonunk, tehát m=10,39 vagyis kábé 10,4

A kúp térfogata így V=(6.6.3,14.10,4):3=391,872 cm3

Belefér, de a magasságot nem tudom megmondani.


Ne haragudj(on), de most nem megy. :/ valami nem stimmel.:(

2014. ápr. 15. 17:44