2014. ápr. 15. 16:44
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)) !!!
2014. ápr. 15. 17:08
3/5 anonim válasza:
Ha a téglatest térfogata V=a.b.c
akkor V=2.3.4=24 cm3
Ha a kúp térfogata V=(r.r.3,14.m):3=(Ta.m):3
akkor V=(1130,4.m):3
A magasságot Pitagorasz-tétellel számoljuk ki, vagyis ha b2=c2-a2
akkor m=10.10-6.6=100-36=64
Tehát ha Vkúp=(6.6.3,14.64):3=7234,56:3=2411,52
Belefér a víz, és körülbelül 100,5-ödéig fog érni.
De asszem elszámoltam magam.
4/5 anonim válasza:
Na várj, idegesít úgyhogy kiszámolom újra:D
5/5 anonim válasza:
Tehát.
A téglatest térfogata V=abc, vagyis V=2.3.4=24 cm3
A kúp térfogata V=(Ta.m):3=(r2.3,14.m):3
m2=átfogó2-alap2, mert itt pitagorasszal számolunk, vagyis m2=12.12-6.6=144-36=108 a másodikon
gyököt vonunk, tehát m=10,39 vagyis kábé 10,4
A kúp térfogata így V=(6.6.3,14.10,4):3=391,872 cm3
Belefér, de a magasságot nem tudom megmondani.
Ne haragudj(on), de most nem megy. :/ valami nem stimmel.:(