Hány liter víz fér a felül nyitott, téglatest alakú,5 m széles,24 m hosszú és 2 m mély medencébe? Hány 20 cm x 20 cm-es csempével lehet kicsempézni a medencét?

2014. ápr. 10. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

1m^3 = 1000l

5*24*2=240m^3 = 240.000l


belső felülete: 2*(5*2)+2*(24*2)+1*(24*5) = 236m^2

1m^2 = 25 csempe, 236*25=5900


Feri

2014. ápr. 10. 19:25
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2014. ápr. 10. 19:30
 3/4 anonim válasza:

Mit jelent ez: ^

?

2016. márc. 9. 23:12
 4/4 anonim válasza:
Hatványozás. A 3-mas szám mellett találod, alt gr-rel tudod írni, ha 2x nyomod.
2016. máj. 30. 13:15