A téglatest élei 4,12,18 cm- esek. Mekkora az ötször nagyobb térfogatú téglatest éleinek a hossza?

ha minden igaz ez egy "lambdás feladat" de más megoldás is érdekel ha van olyan... köszi.

#lambda #téglatest #hasonlósági tényező
2014. jan. 6. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel a feladat nem köti ki, hogy az ötször nagyobb térfogatú téglatest hasonló az eredetivel, ezért a másiknak az élei bármilyen hosszúak lehetnek, amennyiben ha a-val, b-vel és c-vel jelöljük, akkor a*b*c=4*12*18*5=4320cm^3.
2014. jan. 6. 22:19
 2/4 A kérdező kommentje:
még az is lehet hogy kiköti, sajnos csak fejből írtam a feladatot, de amúgy is az élek hossza kéne... lehetne köbgyökölni de az már kocka... tételezzük fel hogy kiköti a feladat... mindenestere hasonlósági tényezővel kéne megoldani
2014. jan. 6. 22:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a két téglatest hasonló, akkor igaz, hogy λ^3=5, vagyis λ=köbgyök(5), ezzel kell beszorozni az éleket, így 4*köbgyök(5), 12*köbgyök(5) és 18*köbgyök(5) lesz az élek hossza. Ellenőrzés: 4*köbgyök(5)*12*köbgyök(5)*18*köbgyök(5)=864*köbgyök(5^3)=864*5=4320, ennek kellett kijönnie.
2014. jan. 6. 22:49
 4/4 A kérdező kommentje:
köszöntem... nyomtam a zöld pacsit
2014. jan. 6. 23:18