Ehhez a feladathoz szeretnék segítséget kérni,köszönöm szépen előre is.2013. dec. 16. 12:32
1/4 anonim válasza:
Legyenek a téglatest élei 3x, 5x és 7x, ekkor teljesül a 3:5:7 arány. A téglatest felszínképletébe behelyettesítünk, és egyenlővé tesszük a megadott felszínnel:
2(3x*5x+5x*7x+7x*3x)=887,5 /:2; összevonás
71x=443,75 /:71
x=6,25
Így az élek hossza: 6,25*3=18,75cm; 6,25*5=31,25cm; 6,25*7=43,75cm.
2/4 anonim válasza:
Lemaradt a x^2
71x^2=443,75
x^2=6,25
x=2,5
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2013. dec. 16. 15:27