Egy téglatest egy csúcsba befutó éleinek aránya 3:5:7. A téglatest felszíne 887,5 cm2. Mekkorák az élek?

Ehhez a feladathoz szeretnék segítséget kérni,köszönöm szépen előre is.
2013. dec. 16. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Legyenek a téglatest élei 3x, 5x és 7x, ekkor teljesül a 3:5:7 arány. A téglatest felszínképletébe behelyettesítünk, és egyenlővé tesszük a megadott felszínnel:


2(3x*5x+5x*7x+7x*3x)=887,5 /:2; összevonás

71x=443,75 /:71

x=6,25


Így az élek hossza: 6,25*3=18,75cm; 6,25*5=31,25cm; 6,25*7=43,75cm.

2013. dec. 16. 12:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Lemaradt a x^2

71x^2=443,75

x^2=6,25

x=2,5

2013. dec. 16. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Hoppá, igaz :D
2013. dec. 16. 13:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2013. dec. 16. 15:27