2013. dec. 11. 21:56
1/2 anonim válasza:
Nem működik a v billentyű? :D
Számoljuk ki a test térfogatát; ha az kisebb, mint 1dm^3, akkor biztosan nem fér bele:
A téglatest térfogata: 2*3*6=36cm^3=0,036dm^3, és mivel ez kisebb 1dm^3-nél, ezért nem fér bele.
A téglatest két legtávolabbi pontját a testátló köti össze; ha az kisebb, mint 18cm, akkor nem fér bele, egyébként igen (mivel egy 1-dimenziós objektumot akarunk beletenni egy 3-dimenziósba (a pálcát szakasznak tekintjük)).
A téglatest testátlója: √(2^2+3^2+6^2)=√(4+9+36)=√49=7cm, így a 18cm hosszú pálcát nem tudjuk beletenni.
Tehát egyiket se tudjuk belepakolni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. dec. 12. 19:37