hogy kell kiszámolni a téglatest egyik élét ha a felszíne és két éle van megadva? ( pl. egyik él 5cm másik 3 A= 62cm2)2014. jan. 7. 16:39
1/2 anonim válasza:
A=2*a*b+2*b*c+2*a*c
legyen:
a=5
b=3
c=?
62=2*5*3+2*3*c+2*5*c
62=30+6c+10c
32=16c
2=c
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2014. jan. 7. 17:11