Téglatesttel kapcsolatos feladat lenne. Tudnátok segíteni?

hogy kell kiszámolni a téglatest egyik élét ha a felszíne és két éle van megadva? ( pl. egyik él 5cm másik 3 A= 62cm2)

2014. jan. 7. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:

A=2*a*b+2*b*c+2*a*c

legyen:

a=5

b=3

c=?

62=2*5*3+2*3*c+2*5*c

62=30+6c+10c

32=16c

2=c

2014. jan. 7. 16:55
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2014. jan. 7. 17:11