Nem tudom következő feladatokat fizikából.Valaki eltudná magyarázni őket(Holnapra kell)

A feladatok: 1.Mi az elektromos áram?

2.Mi az áram iránya?

3.Mit nevezzünk áramforrásnak?

4.Mi szükséges egy galván elem összeállitásához?

5.Mikor pozitív és negatív töltésű egy test?

6.Miért modhatjuk,hogy az elektromos mező munkát végez?

7.Mi a szerepe a földelésnej?

8.Mit mutat meg az áramerősség?

9.Mit mutat az elektromos töltés?

10.Mit mutat meg a feszültség?

11.Az anyagok milyen tulajdonságát nevezzük elektromos ellenálásnak?

12.Írd le Ohm-törvényét?

13.Mit nevezzünk fogyasztónak?

14.Mikor beszélünk rövid zárlatról?

15.Egy fogyasztón 2,5 A erősségű áram halad át, ha 65 V erősségű áramforrásra kapcsoljuk rá.Mekkora a fogyasztó ellenálása?

16.Egy villanybojler fűtőszállának árama 2,73 A és működése közben hálózati áramról működik. Mekkora a fűtőszáll ellenálása?

17.Egy forrasztó pálca ellenálása 10 Ohm.A rajta átfolyó áram erőssége 2.4 A.Mekkora feszülségre kapcsoltuk?

18.Egy merülőforralón átfolyó áram erőssége 1.1 A,ellenálása 200 Ohm.Mekkora feszültségre csatlakoztatuk?

19.Egy 110 V-ra méretezett izzólámpa ellenálása 800 Ohm.Mekkora erősségű áram halad át rajta?

20.Egy elektromos forrasztó pálca ellenálása 500 Ohm.Mekkora erősségű áram halad át rajta,ha hálózatról működtetjük?



2014. ápr. 8. 11:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért telóról vagyok
2014. ápr. 8. 11:15
 2/4 anonim válasza:

15. R=U:I 65:2.5=26 ohm

16. R=U:I 230:2.73=84.24 ohm

17. U=R*I 10*2.4=24 V

18. U=R*I 200*1.1=220 V

19. I=U:R 110:800=0.1375 A

20. I=U:R 230:500=0.46 A

2014. ápr. 8. 12:02
 3/4 anonim válasza:

1. Elektromos áram a töltéssel rendelkező részecskék rendezett áramlása.

2.Az áramlás irányának váltakozása alapján beszélhetünk váltakozó-, vagy áramlás irányának állandósága esetén egyenáramról.

3. Áramforrásnak nevezünk minden olyan berendezést, ami elektromos energiát szolgáltat.

2014. ápr. 8. 12:20
 4/4 Bugya Péter ***** válasza:

1. az elektromos tulajdonságú részecskék egyirányú, rendezett mozgása

2. a pozitív töltéshordozók áramlási iránya

3. azokat a berendezéseket, melyek tartósan képesek elektromos áramot fenntartani

4. 2 fémelektród+saját ionjait tartalmazó sóoldat

5.pozitív: elektron hiány, negatív: elektron többlet van

6.elektromos mezőben levő töltésre erő hat (Coulomb erő), mely a töltött testet gyorsítja, a nem rögzített test elmozdul, így munkát végez.

7. a föld jó vezető, fémtárgyaknak a földdel való vezető összeköttetését földelésnek nevezzük, szerepe elektromos áram elvezetése

8.a vezető keresztmetszetén egységnyi idő alatt átáramlott elektromos tulajdonságú részecskék együttes töltést

9.a testek elektromos állapotát

10. mekkora munkát végez az elektromos mező, miközben 1C töltést a mező egyik pontjából a másikba áramoltat

11.a fogyasztóknak az a tulajdonsága, hogy akadályozzák a szabad elektronok áramlását

12.egy fogyztón átfolyó áram erőssége egyenesen arányos a fogyasztó kivezetései között mért feszültséggel

13.azokat a berendezéseket, amelyekben az elektromos áram áthaladásakor céljainknak megfelelő változások jönnek létre, elektromos fogyasztóknak nevezzük.

14. a különböző feszültség alatt álló elektromos vezetők (többnyire szigetelési hiba miatt) számottevő ellenállás nélkül fémesen érintkeznek egymással

15. R=U:I 65:2.5=26 ohm

16. R=U:I 230:2.73=84.24 ohm

17. U=R*I 10*2.4=24 V

18. U=R*I 200*1.1=220 V

19. I=U:R 110:800=0.1375 A

20. I=U:R 230:500=0.46 A

2014. ápr. 8. 17:17