Liiiz*-* kérdése:

Mekkora a mozdony teljesítménye, ha 3×10×10×10×10N. (háromszor 10 a negyediken csak nem tudtam begépeli) húzóerő kifejtésével 54km/h sebességgel mozgatja a vonatot? A kapott eredmény fejezd ki MW-ban (megawatt) és LE-ben is. (Lóerő)


2014. márc. 30. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
P = W/t = F*s/t = F*v = 3*10^4*54/3,6 = 450000 W = 0,450 MW = 603,46 LE
2014. márc. 30. 19:01
 2/4 anonim ***** válasza:

hp = lóerő


[link]

2014. márc. 30. 19:01
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:) valamit viszont nem értek azt hogy az a 3,6 honnan jön?
2014. márc. 30. 19:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1 m/s = 3,6 km/h


54 km/h = 54/3,6 m/s


Levezetés: 1 km/h = 1000 m / 3600 s = 1/3,6 m/s

2014. márc. 30. 21:43