Összekeverünk 100g 10 n/n%-os és 200g 20 n/n%-os kénsavoldatot. Hány m/m%-os és hány n/n%-os a keletkező oldat?

Remélem tudtok segíteni :)

2014. ápr. 6. 18:55
 1/1 Bugya Péter ***** válasza:

100*10+200*20=300*x

1000+4000=300*x

5000=300*x

x=50/3

2014. ápr. 7. 11:32