Sinus, cosinus, tangens, nem értem?

Hiányoztam mikor vették ezt az anyagrészt a tanár pedig letudta annyival azt, hogy nem értem, hogy ez egyéni probléma. Oké, hogy ott van hogy Sin: szöggel szemközti befogó/átfogó de miért van odaírva az átfogó? Figyeltem órán de ha ezt nem értem meg akkor az egész sötét főleg, hogy a matekot nagyon nehezen értem meg órán meg sietnek atán csodálkozik mindenki, hogy miért buktam meg. Derékszögű háromszöggel vesszük most. Esetleg valaki elmagyarázná vagy küldene képet, hogy a derékszögű háromszögben mi a sinus/cosinus/tangens?

2014. ápr. 6. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Erről kismillió anyagot találsz a neten is, itt van az első találat a keresésemre: [link]


A 2. oldalon leírja a definíciókat. Konyhanyelven annyit kell tudnod, amit te is elmondtál, hogy


sin=szembeni/átfogó


cos=melletti/átfogó


tg=szembeni/melletti


Az átfogó az a derékszögű háromszögnek a leghosszabb oldala, vagyis ami összeköti a két befogót.


Pl ha az átfogó 10 centi, a szöggel szemközti oldal 5, akkor sinAlfa = 5/10, ebből az Alfa = 30°. Igazából nem tudom mit nem értesz, ebből világosnak kéne lennie, mert ez egy nagyon egyszerű anyag.

2014. ápr. 6. 12:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez így mennyire érthető.


sin alfa= a/c

cos alfa= b/c

tg alfa= a/b

ctg alfa= b/a

[link]

2014. ápr. 6. 12:30
 3/4 anonim ***** válasza:

[link] --> Definíció a derékszögű háromszögben


Ha ismered az átfogó hosszát (derékszöggel szemközti oldalét) és bármely másik oldal hosszát, akkor ki tudod számolni az bármelyik szöget szögének nagyságát.

2014. ápr. 6. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:
* -szögét
2014. ápr. 6. 13:52