Matek feladat? Kéne segítség kúp tömegszámításához és még pár feladathoz :/


Mekkora a kúp tömege, ha az alapkör sugara 4 cm, magassága 12cm, sűrűsége 3,1g /cm3 (köbcenti)


Egy kockából a lehető legnagyobb hengert vágunk ki. Mekkora a henger felszíne, térfogata, ha a kocka éle 18cm?


Egy 10,4 dm élű kockából a legnagyobb gömböt faragjuk ki. Mekkora a felszín, térfogat?


Kéne segítség gyorsan :/



2014. márc. 29. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

1) Számold ki a térfogatát (V=r^4*pi*magasság/3), majd ezt a sűrűséggel szorozva megkapod a tömegét.

2) A henger alapkörének sugara a kocka élének a fele, magassága a kocka éle. Innen kiszámolhatod a térfogatot és a felszínt.

3) Itt is a kocka élének a fele a gömb sugara, képletbe behelyettesítéssel számolható a gömb térfogata és felszíne.

2014. márc. 29. 15:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Kúp: r=4cm ; m=12cm

V=(r^2*pi*m)/3=(4^2*pi*12)/3=201,06 cm^3

Tömege m=V*p=3,1g/cm^3 * 201,06cm^3= 623,29 g


Henger: a=18cm, a henger alapja a négyzetbe írható kör, aminek közepe az oldalak felezőmerőlegeseinek metszéspontja. Ezért sugara r=9cm

Magassága a kocka magasságával egyenlő, m=18cm

V=r^2*pi*m=4834,9 cm^3

A=2*pi*r*(m+r)=1526,81 cm^2


Gömb: a=10,4dm, középpontja a szemközti oldallapokat összekötő szakaszok metszéspontja, amelyek felezik egymást, ezért sugara r=5,2dm

V=(4*pi*r^3)/3=588,98 dm^3

A=4*pi*r^2=339,79 dm^2

2014. márc. 29. 16:03
 3/4 anonim ***** válasza:
*középpontja a szemközti oldallapok középpontjait összekötő szakaszok metszéspontja
2014. márc. 29. 16:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon! :)
2014. márc. 29. 18:09