Egy falusi suli osztályában 1 fiúnak 2-szer annyi egy lánynak viszont másfélszer annyi lány osztálytársa van mint fiú?Hány fős az osztály?
x/2-2y/3=1/3
11x+2y+1=0
Ezt egyenletrendszerbe
2014. márc. 27. 21:46
1/2 anonim válasza:
Egyenletrendszer, de van egy kis csavar a feladatban; senki se osztálytársa önmagának.
Tegyük fel, hogy x fiú és y lány jár az osztályba; ekkor a fiúnak x-1 fiú és y lány osztálytársa van. Ez egyenletben:
I. 2*(x-1)=y
Egy lánynak y-1 lány és x fiú osztálytársa van, ekkor a felírható összefüggés:
II. y-1=1,5*x.
Egyenletrendszer, megoldjuk.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. márc. 27. 22:16