Van egy feladat amt nem tudok kiszámolni.
Gondoltam egy számot. A számhoz hozzáadva a kétszeresét, az így kapott összegből
kivonva a számnál 8-cal kisebb számot, és az eredményt elosztva kettővel 27-et kaptam. Melyik számra gondoltam?
2014. jan. 15. 19:52
1/2 anonim válasza:
Legyen a gondolt szám x.
Hozzáadtam a kétszeresét: x+2x=3x
Kivontam a számnál 8-cal kisebb számot: 3x-(x-8)=3x-x+8=2x+8
Elosztottam 2-vel: (2x+8)/2=x+4, ezzel 27-et kaptam:
x+4=27, tehát x=23.
Tehát a gondolt szám a 23 (ellenőrzéssel igazolható a számolás helyessége).
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 15. 22:58