Kémia házifeladatban kéne segítség, valaki?!


Légyszives segítsetek!! Mindig is rossz voltam kémiából,főleg a számolásos feladatokból és most ilyen házit kaptam:

Hány köbdeciméter Standart állapotú hidrogén gáz fejleszthető 10g Magnézium híg sósavban történő feloldásában?


2009. dec. 15. 20:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Mg + 2HCl -> MgCl2 + H2

24g Mg 2g H2 fejleszt

10g Mg xg H2 fejleszt


x=10/24*2 x=0,83g H2


0,83g / 2 g/mol=0,42 mol H2


0,42 mol * 24,5 dm3/mol=10,29 dm3

2009. dec. 15. 22:57