a 2 egyenlet: e:2x+3y=4 f:-x+2y=0 ezekből megkaptam a 2 irányvektort: Ve:(-3;2) és Vf:(2;1) és itt van a problémám mert ha így számolok akkor a skaláris szorzat eredménye -4 lesz, de ha a Ve-t(3;-2)-nek veszem akkor már +4. és visszakeresésnél így 2 különböző érték jön ki. ilyenkor nem kell a mínusz előjelet figyelembe venni vagy mit csináltam rosszul? előre is köszi2014. márc. 17. 20:48
1/5 anonim válasza:
vektor skaláris szorzata:
a*b=IaI*IbI*cosalfa
Általuk bezárt szög:
cosalfa=a*b/IaI*IbI
itt:
cosalfa=(-3*2+2*1)/√(-3²+2²)*√(2²+1²)
2/5 anonim válasza:
Ez azért van, mert az egyenesek 2 különböző szöget zárnak be egymással; ha az egyik szög Ł, akkor a másik szög 180°-Ł.
Ha felrajzolod, rájössz, hogy miről beszélek ;). Általában a kisebbet szoktuk keresni.
3/5 anonim válasza:
#1-nek: abszolútértékjelet (||) a CTRL+ALT+W betűkombinációval tudsz írni :)
4/5 A kérdező kommentje:
ja akkor a 180-ból a 120-t még ki kellett volna vonnom és akkor úgy is megkaptam volna a 60-t. Köszönöm szépen mindkettőtöknek :)
2014. márc. 17. 20:59
5/5 anonim válasza:
1 vagyok
A 3-nak. Köszönöm Erre a billentyükombinációra még nem jöttem rá.