Egy 120 cm kétágú létrát 80 cm szélességben lehet kinyitni. Eléri-e Mari néni, a 3 méter magasan lévő csillárt, ha a magassága 154 cm és a karját még 40 cm-re tudja nyújtani?
Köszönöm előre is a segítséget!
2014. márc. 17. 13:58
1/3 Bugya Péter válasza:
Igen
a létra 113 magas+154+40=307 cm
2/3 Bugya Péter válasza:
a létra kinyitva egy egyenlő szárú háromszög, melynek szárai 120cm-ek. Ennek a háromszögnek az alapja 80 cm. Pitagoras tétel a magasság:
40^2+m^2=120^
m=113
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2014. márc. 17. 14:06