4 munkas 12 nap alatt paros szamu mumkadarabot keszit el. Hany nap alatt keszit el:
a)2 munkas ketszer kevesebb,
b) 8 munkas ketszer tobb,
c) 2 munkas ketszer tobb munkadarabot?
Paros munkadarab:2x
Tovabb nem tudom.:/
2014. márc. 16. 17:53
1/2 A kérdező kommentje:
Segitsetek!:(
2014. márc. 16. 20:03
2/2 anonim válasza:
Ha 4 munkás 2x db-ot csinál meg 12 nap alatt, akkor 1 munkás 1 db-ot 12*4/2=24 nap alatt. Ez alapján:
a, 2 munkás x db-ot: 24/2=12 nap alatt
b, 8 munkás 4x db-ot: 24*4/8=12 nap alatt
c, 2 munkás 4x db-ot: 24*4/2=48 nap alatt.
Szerintem ez.