4 munkas 12 nap alatt paros szamu mumkadarabot keszit el. Hany nap alatt keszit el:

a)2 munkas ketszer kevesebb,

b) 8 munkas ketszer tobb,

c) 2 munkas ketszer tobb munkadarabot?


Paros munkadarab:2x

Tovabb nem tudom.:/



2014. márc. 16. 17:53
 1/2 A kérdező kommentje:
Segitsetek!:(
2014. márc. 16. 20:03
 2/2 anonim válasza:

Ha 4 munkás 2x db-ot csinál meg 12 nap alatt, akkor 1 munkás 1 db-ot 12*4/2=24 nap alatt. Ez alapján:

a, 2 munkás x db-ot: 24/2=12 nap alatt

b, 8 munkás 4x db-ot: 24*4/8=12 nap alatt

c, 2 munkás 4x db-ot: 24*4/2=48 nap alatt.

Szerintem ez.

2014. márc. 17. 15:27