Sokáig eljutottam ezzel a feladatba a füzetembe, de ott akadtam el, ahol már az első egyenletből ki kell vonni a másodikat. Ugyanis a 12-ből a 2^1/4 -et nem tudom, hogyan kellene! Ötlet?
2012. dec. 12. 19:58
1/4 anonim válasza:
a^n + a^m = a ^(n+m)
A ^ azt jelenti, hogy hatványkitevőben van vmi, ez egy hatványazonosság. Sok sikert.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, eddig én is eljutottam :D
2012. dec. 12. 20:40
3/4 anonim válasza:
2. egyenletet nézed és szétbontod:
64ˣ * 64ʸ = 4√2 /²
64²ˣ * 64²ʸ = 32
64²ˣ = 32/64²ʸ
Első egyenletbe behelyettesítessz:
Egyszerűség kedvéért új változót vezessünk be: 64²ʸ=a
32/a + a = 12
a²-12a+32=0
a₁,₂ = 8;4
I. eset:
64²ʸ = 8
8⁴ʸ = 8¹
4y=1
y=1/4
64²ˣ = 32/8 = 4
4⁶ˣ = 4¹
6x=1
x=1/6
II. eset:
64²ʸ=4
4⁶ʸ=4¹
6y=1
y=1/6
64²ˣ=32/4=8
8⁴ˣ=8¹
4x=1
x=1/4
4/4 A kérdező kommentje:
Ez valami fantasztikus ahogy leveztetted, nagyon érthetően írtad, nagyon-nagyon köszönöm neked :D
2012. dec. 13. 18:46