Egy 27 km-es túraút egyik végéből 8 órakor indult el András a másik végéből 10 órakor Béla, akkor mikor találkoztak, ha András 3 km/h-val és Béla pedig 4 km/h-val ment?

S.O.S!!!! Légyszi segítsetek!!!!

2014. márc. 16. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbálsz is gondolkodni ezeken a feladatokon, vagy csak idehányod, hogy SOS léccci segítsen rajtad mindenki?


Ha próbáltál gondolkodni, írd meg meddig jutottál és segítek.

2014. márc. 16. 14:59
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen gondolkoztam rajta sokat,de mivel hülye vagyok matekból ezért nem tudom.
2014. márc. 16. 15:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt a legkönnyebb mondani, hogy hülye vagy és nem tudod, oldja meg helyetted más.


Írd le meddig jutottál el. Hogyan próbáltad megoldani?

2014. márc. 16. 15:31
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké ha nem akarsz segíteni akkor nem kell.
2014. márc. 16. 15:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Segíteni azon lehet, aki hagyja. Olyan nincsen, hogy semmit ne érts-semmit ne tudj. Inkább sza.rsz az egészre, és várod a sült galambot.


Kijártam 2 egyetemet, akármelyik matematika tanáromhoz odamentem volna, hogy tanárúr nem értek SEMMIT úgy kivágott volna, mint macskát szarni. És igaza is lett volna.

De ha úgy mentem oda, hogy _megpróbáltam megoldani_ és ITT elakadtam, kérem segítsen: mindegyik segített.


Hol akadtál el? Milyen módszerrel próbálkoztál eddig? Ez nem egy integrálszámítás, ezt grafikusan is meg tudod oldani, gond nélkül. Próbáltad már?

2014. márc. 16. 15:43
 6/10 A kérdező kommentje:
Én egy alapiskolás tanuló vagyok nem értem a feladatot nem is tudtam hozzákezdeni mert fingom sincs róla hogyan kell megoldani.
2014. márc. 16. 15:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Ok. Akkor kezdd azzal, hogy egy papírra felrajzolsz egy egyenest. Azt becakkozod és a cakkokat megszámozod 1-27-ig, mert ugye 27 km a táv ez benne van a feladatban.


Egyik végéről indul András a másikről Béla.

András 8-kor indul Béla 10-kor. Azaz 2 órán keresztül csak Andrást lépteted.

András 3 km-t halad egy óra alatt. Rajzold fel, hogy 0-3-ig ment András 1 óra alatt. Utána 3-tól 6-ig. Következő órában 6-9-ig, de ebben az órában már az ellenkező irányból is megy Béla de ő 27-től 23-ig jutott el.

És így tovább óránként lépteted őket.


PRÓBÁLD KI! Nem vagy hülye, és nincs olyan hogy nem érted. Csak még nem tudsz róla, hogy érted!! ;) Próbáld ki, és írd meg, hogy sikerült.

2014. márc. 16. 16:07
 8/10 A kérdező kommentje:
Öt és fél óra a megoldás?
2014. márc. 16. 16:36
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocsi négy és fél óra a megoldás?
2014. márc. 16. 16:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem, 13 óra lesz a megoldás, mert András indulása után 5 a másik indulása után 3 órával találkoznak.


8+5=10+3=13:00


Hogy jött ki a 4,5?

2014. márc. 16. 16:57