Hogy lehet kiszámolni egy háromszög oldalainak hosszát?

Megvan adva a kerület, és az oldalainak hosszának az aránya.
2014. márc. 16. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A háromszög aldalainak összege a kerület, ugye.

A megadott arányok felhasználásával ezt a kerületet kell felosztani az arányoknak megfelelően.

Ezt egyszerűbben nem tudom leírni.

2014. márc. 16. 14:08
 2/4 A kérdező kommentje:
Segítettél, köszönöm!
2014. márc. 16. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár már megvilágosodtál, egy picivel részletesebb levezetést még elfogadsz?


Legyen

K - a kerület

a:b:c = p:q:r - az oldalarányok

a, b, c = ?


A kerület

K = a + b + c

Az oldalarányokból

a/c = p/r

ebből

a = c*p/r


b/c = q/r

és

b = c*q/r


A kerületbe behelyettesítve

K = c*p/r + c*q/r + c

K = c(p/r + q/r + 1)

A zárójelben összevonva

K = c*(p + q + r)/r

ebből

c = r*[K/(p + q + r)]

A szögletes zárójelben levő mennyiségek ismertek, ezeket egy konstansba összefogva:

K/(p + q + r) = Q

ezzel

c = r*Q

és

a = p*Q

b = q*Q


DeeDee

*******

2014. márc. 16. 18:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Én ennél valamivel egyszerűbben számoltam ki, de köszönöm szépen!
2014. márc. 16. 18:43