Megadható-e a 2013 a) két prímszám különbségeként? b) két prímszám négyzetének különbségeként?

2014. márc. 10. 20:33
 1/1 anonim ***** válasza:

a/

Két prímszám különbsége páros szám, hacsak az egyik nem a 2.

p - 2 = 2013

p = 2015

Ez nem prímszám. Nem adható meg.


b/

Páratlan szám négyzete is páratlan.


Hasonlóan az előzőhöz:


p^2 - 4 = 2013


p^2 = 2017


p = 44,9


Nem prím. Nem adható meg.

2014. márc. 10. 21:02