Egy kávépörkölő üzemben kétféle kávét pörkölnek.Az egyiknek 2500 Ft,a másiknak 3300 Ft az ára kg-onként.Az üzemből 80 kg kávékeveréket rendeltek.
Hány kg-ot kell összekeverni az egyes fajtákból,hogy a keverék kg-onkénti ára 3000 Ft legyen?
2013. dec. 19. 18:45
1/1 anonim válasza:
2500x+3300(80-x)=3000*80
ebből x=30, emiatt 80-x=50
tehát 30kg kell a 2500 Ft-osból, 50kg a 3300 Ft-osból