Mi ennek a matek faladatnak a megoldása? (kéne számolás menet is)


Egy kávépörkölő üzemben kétféle kávét pörkölnek.Az egyiknek 2500 Ft,a másiknak 3300 Ft az ára kg-onként.Az üzemből 80 kg kávékeveréket rendeltek.

Hány kg-ot kell összekeverni az egyes fajtákból,hogy a keverék kg-onkénti ára 3000 Ft legyen?



2013. dec. 19. 18:45
 1/1 anonim ***** válasza:

2500x+3300(80-x)=3000*80


ebből x=30, emiatt 80-x=50


tehát 30kg kell a 2500 Ft-osból, 50kg a 3300 Ft-osból

2013. dec. 19. 18:54