Fizika harmonikus rezgőmozgás?


m=0,5kg

f=0,5Hz

A=10cm

Mekkora a rezgő rendszer mechanikai energiája?

(vízszintes irányban mozog a test)


2014. márc. 10. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

v = A·ω·cos(ωt)


E = 0,5·m·v²


E = 0,5·m·A²·ω²·cos²(ωt)


Függ az időtől, pillanatonként változik.

2014. márc. 10. 21:14
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előbb zagyvaságot írt ki.


...

E = 0,5·m·A²·ω²·cos²(ωt)

...

2014. márc. 10. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Hm? Nem értem.
2014. márc. 10. 21:16
 4/4 bongolo ***** válasza:

Hibás a gyk.hu programja, rosszul számolja a spéci karakterkódok (mint a szorzásjel meg négyzet, stb.) hosszát, attól csinál ilyen hülyeségeket néha.


Egyébként pedig a feladatra térve:

A mechanikai energiába nem csak a mozgási tartozik, ott van pl. a rugalmas energia is. A rezgőmozgás során folyamatosan átalakul a mozgási rugalmasba, aztán a rugalmas mozgásiba, stb. A kettő összege viszont állandó. Ez a kérdés.

Mondjuk úgy számolhatjuk ki, hogy amikor a legnagyobb a sebessége, akkor csak mozgási energiája van. A legnagyobb sebesség pedig vmax = A·ω.


E = 1/2·m·(Aω)²


ω = 2π·f persze, az amplitúdót meg alakítsd át méterbe, akkor lesz az energia joule.

2014. márc. 10. 23:17