Hiányoztam a múlt héten és lemaradtam az anyaggal, így a házit sem értem teljesen. A héten pótolom a lemaradást, de a házival most akkor sem tudok mit kezdeni!
2kg-os test 10cm amplitúdóval harmonikus rezgőmozgást végez. Frekvenciája 20 Hz. Mekkora a rezgési energia?
Köszönöm
2013. nov. 10. 15:21
1/1 anonim válasza:
Rezgési energiát 1/2*D*A négyzet segítségével tudsz számolni
A D a direkciós állandó,amit T=2*(pi)*gyökjel alatt m/D
T=1/f azaz az 1/20 s=0,05s
Direkciós állandós képletbe behelyesítve: 0,05s=2*(pi)*gyökjel alatt 2/D ebből kijön hogy a D=31582,73 N/m
És a rezgési energia: Er=1/2*31582,73*0,0001 így az Er=1,58 Nm