Elköltöttem 4200 Ft-nak a három heted részét. Mennyi pénzem maradt? Hányad része ez az eredeti pénzemnek?


2014. márc. 10. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Kiindulva abból, hogy egy hányadikos tananyag és akkor hány évesnek kell lenned: A szüleid megengedték hogy gépezz?


Amúgy:

4200 - 4200 * 3/7 = ennyi pénzed maradt

7/7 - 3/7 = 4/7 = ekkora része a megmaradt pénz az eredetinek

2014. márc. 10. 15:48