Valaki tud segíteni, aki érti a 2. ,3. ,4. Feladatot? (kep)

[link]

2014. márc. 9. 17:21
 1/1 anonim ***** válasza:

2/

ctg 3∙π/4 = 1/(tg (3∙π/4)) = -1/tg(π - π/4) = -1/tg π/4 = -1/1 = -1


3/

(1 - sin30°)(1 - cos60°) + cos45° + 1/4 =


(1 - 1/2)(1 - 1/2) + √2 / 2 + 1/4 =


1/4 + √2 / 2 + 1/4 = 1/2 + √2 / 2 = (1/2 + √2)/2


4/

cosδ = e/f


ctgδ = e/d


sinε = e/f


tgε = e/d

2014. márc. 9. 17:54