Másodfokú egyenketrendszer I. X-y=2 II. X^3-y^3=26 szoval ezt hogy is kell?

2014. márc. 8. 15:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első egyenletből x=y+2, ezt írjuk át a második egyenletbe x helyére:


(y+2)^3-y^3=26


Binomiális tétellel vagy zárójelfelbontogatással felbontjuk a zárójelet:


y^3+6y^2+12y+8-y^3=26 /összevonás

6y^2+12y+8=26 /-26

6y^2+12y-18=0 /nem kötelező, de oszthatunk 6-tal

y^2+2y-3=0


Innen már szerintem be tudod fejezni.

2014. márc. 8. 15:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, innen kijött ellenőrzéssel együtt, a (2+y)^3 -> ennek felbontasaval volt problémám.
2014. márc. 8. 16:30