Matek-fizikai szamitasokkal? Help?


Ket gyalogos egyszerre elindul egymassal szemben egy utvonal ket vegerol,es az utvonal kozepetol 6 km-re talalkozik. Milyen hosszu az utvonal, ha egyikuk 10h, masikuk 15h alatt tenne meg a teljes utat? (Tablazatos formaban is kellene! Hogy elso gyalogos hany ora alatt teszi meg + sebesseg + ido. Ugyanigy a masik gyalogossal is.)


Masik: egy ketkaru emelo karjai 36 es 60 cm. Az egyik karra 3 N-nal nagyobb ero hat, mint a masikra. Mekkorak ezek az erok, ha az emelo egyensulyban van?

Elore is koszonom!



2014. márc. 5. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:

2.



k1 36 =k2 60

k1 = k2+3


36(k2+3)=60k2

36k2+108=60k2

24k2=108

k2=4,5N

k1=7,5N

2014. márc. 5. 15:10
 2/4 anonim ***** válasza:

2es magyarázat

az első egyenletet a nyomatékok egyenlősége alapján írtam fel

a másodikat a feladat szövege alapján miszerint az egyik erő 3N-nak nagyobb.

Ezután megoldottam az egyenletrendszert. Ja és az erőket véletlenül k-val jelöltem ezeket majd írd át F-re... :)

2014. márc. 5. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Azaz helyes jelöléssel:


F1 36 =F2 60

F1 = F2+3


36(F2+3)=60F2

36F2+108=60F2

24F2=108

F2=4,5N

F1=7,5N

2014. márc. 5. 15:15
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom.:)

Elsoben is segitenel?

2014. márc. 5. 17:57