Fizikai feladatok, mechanikai hullám?


Haladó hullám hullámhossza, új közegbe merőlegesen érve, 25%-kal csökken. A frekvencia 1500 Hz, a terjedési sebesség 90 m/s lesz.

Mekorra távolságban vannak a közeghatár két oldalán levő első, azonos fázisú pontok egymástól.



2014. febr. 11. 23:19
 1/2 bongolo ***** válasza:

f = 1500 Hz

Akkor a periódusidő:

T = 1/1500 s

A második közegben a sebesség:

v₂ = 90 m/s

Egy periódus alatt emgtett út a hullámhossz:

λ₂ = v₂·T = 9/150 m = 6 cm


Vagyis a kisebbik hullámhossz 6 centi.

Ha a nagyobbikat λ₁-nek nevezzük, akkor az új, kisebbik hullámhossz λ₁ 75%-a lesz:

λ₁·0,75 = λ₂

λ₁ = ... számold ki


>> Mekorra távolságban vannak a közeghatár két oldalán levő első, azonos fázisú pontok egymástól.

Ezt a kérdést nem könnyű értelmezni. A közeghatár első közegbe eső oldalán lévő első pontnak a párja a második közegben pont λ₂ távolságra van. Viszont a közeghatár második közegbe eső oldalán lévő első pontnak a párja az első közegben van, éppen λ₁ távolságra.

Döntsd el, melyik a válasz, én nem tudom.

2014. febr. 12. 16:30
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :))
2014. febr. 18. 21:34