(x-4)(3x+6)+(x-4)(12x+48)=02014. márc. 3. 21:03
1/4 anonim válasza:
x-4-et ki lehet emelni
(x-4)(3x+6+12x+48)=0
szorzat akkor 0 ha egyik tényezője 0
x-4=0
vagy
3x+6+12x+48=0
2/4 A kérdező kommentje:
és utána a a 3x+6+12+48=0-t összevonhatom
15x+54=0-ra?
2014. márc. 3. 21:16
3/4 A kérdező kommentje:
12x
2014. márc. 3. 21:16
4/4 anonim válasza:
ugy ahogy mondod.
de ha akarod összeszorozhatod az egész egyenletet. ekkor másodfokú egyenletet kapsz aminek szintén ez lesz a megoldása csak szerintem ez igy egyszerűbb.