(x-4)(3x+6)+(x-4)(12x+48)=0
2014. márc. 3. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

x-4-et ki lehet emelni

(x-4)(3x+6+12x+48)=0

szorzat akkor 0 ha egyik tényezője 0

x-4=0

vagy

3x+6+12x+48=0

2014. márc. 3. 21:11
 2/4 A kérdező kommentje:

és utána a a 3x+6+12+48=0-t összevonhatom

15x+54=0-ra?

2014. márc. 3. 21:16
 3/4 A kérdező kommentje:
12x
2014. márc. 3. 21:16
 4/4 anonim ***** válasza:

ugy ahogy mondod.


de ha akarod összeszorozhatod az egész egyenletet. ekkor másodfokú egyenletet kapsz aminek szintén ez lesz a megoldása csak szerintem ez igy egyszerűbb.

2014. márc. 3. 21:20