Exponenciális egyenletben segítség?


10^x-ken-0,1^x= 8/3


A másik:

6^x-4*6^x/2-ken+3=0


2014. febr. 9. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Érthetően! Le a kalappal, aki ebből kisilabizálja a feladatot...

Ha más nem, rajzold le painttel és töltsd fel a képet!

2014. febr. 9. 16:00
 2/2 anonim ***** válasza:

10^x=a

a-1/a=8/3

a-ra old meg majd visszahelyettesíteni x-re.

A másiknál nem tudni mit mivel kell szorozni

irjál zárójeleket.

2014. febr. 9. 16:11