Ha a boltban van egy akció, mely leárazás.

Kerül egy termék 101.600 forintba, de leárazták 98.000 forintra, az akkor hány százalékkal lett olcsóbb?


2009. dec. 12. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha jól tudom a p-t(százaléklábat)így kell kiszámolni: p=e/a*100

2009. dec. 12. 09:12
 2/4 anonim válasza:

Ez a helyes képlet!!! :

e*100/a (értéket kell szorozni 100-al és utána osztunk alappal)

98.000*100/101.600=96,46 => 100-96,46=3,54

válasz: 3,54%-kal lett olcsóbb.

2009. dec. 12. 09:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanazt leírtad mint az első, csak így még 100%-ból ki kell vonni.
2009. dec. 12. 10:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2009. dec. 12. 13:30