Ezt,hogy kell megcsinálni...órán ilyen arányosságokat vettünk, először kiszámoltuk a magasságot...csak nem rtem,hogy hogy és azt sem,hogy hogy kell tovább folytatni...2014. febr. 27. 14:16
1/2 anonim válasza:
2/2 anonim válasza:
"Rossz" szokásomhoz híven az általános megoldás egy változata (levezetés nélkül). :-)
Legyen
R = 1,5 m - a nagyobbik
r = 0,5 m - a kisebbik kör sugara
a = ? - a háromszög alapja
b = ? - a háromszög szára
Ha
q = R/r
akkor
a = 2R√q
========
és
b = R√q[(q + 1)/(q - 1)]
=================
A példa adataival
q = 1,5/0,5
q = 3
így
a = 2*1,5√3
a = 3√3
======
b = 1,5√3[(3 + 1)/(3 - 1)]
b = 1,5√3(4/2)
b = 3√3
======
DeeDee
**********